10-letá Holešovská Regata oslaví narozeniny společně se 700-letým Holešovem!

Po dvouleté přestávce se do holešovských zámeckých zahrad vrátí oblíbený hudební festival Holešovská Regata, který bude letos v červnu slavit se svými fanoušky desáté narozeniny. Výročí oslavovaných na letošní Regatě ale bude více, protože město Holešov, které je od začátku místem konání festivalu a letos i spolupořadatelem, zároveň slaví 700 let od doby, kdy se stalo městem. 

„Bez Holešova a jedinečného areálu zahrad by Holešovská Regata nebyla tím, čím je, a to nemyslím pouze název! Od prvního ročníku, který se konal v roce 2011, máme s městem skvělé vztahy. A to nejen s jeho obyvateli, kteří tvoří velkou část každoročního publika, ale i s vedením města. Pánové starostové Janalík, Svoboda a v současné době pan Rudolf Seifert se svými kolegy festival vždy podporovali jako vítanou akci pro místní občany, ale i jako formu propagace Holešova a jeho atraktivity pro cestovní ruch, protože se sem sjíždějí lidé z celého Česka, mnohdy i ze zahraničí. My se to Holešovu snažíme vracet odpovědností a poctivou pořadatelskou prací s péčí o pronajaté prostory zámeckého parku. Hrdě můžu prohlásit, že za dobu konání festivalu jsme nezpůsobili zahradám žádnou fatální škodu a areál předáváme zpět vždy v perfektním stavu,“ uvedl ředitel festivalu Michal Žáček.

Že to bude ročník výjimečný, napovídá i nový grafický styl, který pořadatelé představili svým fanouškům právě v těchto dnech. Autorem nového vizuálu je plzeňský výtvarník, ilustrátor a grafický designér Pavel Botka. Práci tohoto nadaného a velmi plodného grafika bude možno blíže poznat na výstavě jeho plakátů, která v Holešově proběhne od 1. června v prostorách zámeckých sálů.

 „Výstava plakátů Pavla Botky bude zdarma přístupná i návštěvníkům Holešovské Regaty ve dnech jejího konání, tedy v pátek 17. a v sobotu 18. června 2022. Kromě skvělých kapel, jako jsou No Name, Mirai, Queenie, Čechomor a další hvězdy tak divákům tradičně nabídneme i doprovodný program spojený s prohlídkami zámku a aktuálních výstav. Chybět nebude ani tradiční přehlídka netradičních plavidel, přejezd lávky a další atrakce pro malé i velké diváky. Už se na všechny fanoušky po dvouleté vynucené pauze moc těšíme!“ dodal Žáček.

Program

PÁTEK 16. 6. 2023

MICHAL HRŮZA
LENNY
PETER BIČ PROJECT
EL CHUPPA
MOTUS S GOŠOU

 

SOBOTA 17. 6. 2023

EWA FARNA
OLYMPIC
MIG 21
JELEN
THiS
ADAM MIŠÍK
SEBASTIAN
STREET69
BOMBARĎÁK

Celý program zde