Přihlášky plavidel

Soutěž netradičních plavidel

Ahoj plavčíci, lodníci, šífaři, voraři a všichni podobní,

8. Holešovská Regata klepe pomalu na dveře a my máme opět po roce tu milou povinnost vám sdělit, že v pondělí  19.3.2018 bude zahájena registrace netradičních plavidel pro letošní ročník soutěže. Soutěž proběhne v hlavním dnu festivalu, v sobotu 23.6.2018.

Jak se zaregistrovat?

Registraci svého plavidla můžete provést přímo zde:

FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY PLAVIDEL 

ve kterém pouze vyplníte následující položky:

 • Název plavidla

 • Přihlašující jednotlivec/organizace

 • Kontaktní osoba

 • Kontaktní e-mail

 • Kontaktní telefon

a odkliknete.

Kanál zámeckých zahrad v Holešově má omezenou propustnost, z toho důvodu je počet soutěžících plavidel opět omezen na celkový počet 25 lodí.

Na nic tedy nečekejte a přihlaste se co nejdříve! Pokud byste si nebyli jistí s některými údaji, nevadí, můžete je ještě v průběhu  doplnit nebo změnit.

Obratem Vám potvrdíme Vaši registraci a z kontaktního e-mailu plavidla@centrum.cz Vám průběžně budeme zasílat důležité informace k soutěži. Na tento e-mail můžete směřovat i své dotazy, je vyhrazen pouze pro posádky strůjců plavidel.

důležitá informace:

Není povolen jakýkoliv motorový pohon, lze využít pouze pohon vlastní tedy lidskou silou – pádlováním, veslováním, šlapáním, odpichováním atd.

pro stavitele plavidel:

každé plavidlo získá od organizátorů festivalu základní finanční příspěvek na výdaje spojené s účastí v soutěži! (viz níže v odstavci „Technické hodnocení plavidla“)

každá přihlášená posádka – plavidlo získá 2x volnou permanentní vstupenku na oba dny festivalu pro své přátele, známé, fanoušky… (mimo posádky plavidel, které mají vstup na sobotní den, samozřejmě, volný)

každá přihlášená posádka má nárok na dokoupení dalších vstupenek pro své blízké s mimořádnou 30% slevou z aktuální ceny vstupenky (přesný postup k nákupu vstupenek se slevou obdrží zástupce přihlášené posádky)

 

FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK PLAVIDLŮM – Technické ohodnocení

Technická komise hodnotící plavidla je tříčlenná a je složena ze zástupců pořadatele. Komise hodnotí plavidla po technické stránce, jejich provedení, náročnost, nápad…

Hodnocení je body 1 – 5. Bodování odborné poroty je skryté, výsledky se vyhlašují až po veřejné části soutěže.

Z loňského ročníku zůstane také zachováno, že bodování technické poroty bude rozhodovat i o finančním příspěvku pro stavitele lodí. Každý bod bude ohodnocen bonusovou finanční částkou a to podle následujícího klíče. Za první bod obdrží každá loď 1000,-Kč a za každý další 500,- Kč. To znamená, že každá loď dostane po vyhodnocení soutěže částku 1000,-Kč až 3000,-Kč jako příspěvek na stavbu lodi!

(Do tohoto finančního ohodnocení nejsou zahrnuta plavidla, která jsou součástí školní „Conti-regaty“ vyhlašované partnerem soutěže – firmou Continental Barum pro základní a střední školy a školní zařízení.)

Soutěž plavidel – CENA POROTY:

Plavidla jsou hodnocena porotou složenou ze známých osobností, zástupců Města Holešov a zástupců partnerů festivalu. Hodnocena jsou komplexně, tzn., hodnotí se vzhled plavidla i s posádkou, kostýmy, choreografií…. Odborná porota hlasuje skrytě, každý člen poroty boduje plavidlo na stupnici 1 – 10.

Součástí hodnocení poroty bude mimo jiné i povinnost posádky představit své plavidlo.

Každá posádka bude mít k dispozici mikrofon, výkonnou zvukovou aparaturu a cca 1 minutu na to, aby divákům a porotě odprezentovala své plavidlo jakýmkoliv způsobem – komentářem, verši, zpěvem nebo třeba bojovým pokřikem.

Po započtení bodů technické komise i poroty budou vyhlášena a finančně oceněna tři nejúspěšnější plavidla soutěže, a to částkami 5.000 Kč – 3.000 Kč – 1.000 Kč.

Soutěž plavidel – sms hlasování – CENA DIVÁKŮ:

Posádky plavidel můžou v průběhu celého odpoledne a podvečera, kdy probíhá hlasování, legálně „ovlivňovat“ všechny přítomné diváky k hlasování pro jejich plavidlo – například formou svezení diváků na plavidle za hlas, požádání okolo stojících diváků o zaslání hlasu… atd.

Vítězná loď diváckého hlasování obdrží finanční prémii 5.000 Kč.

Aby si diváci mohli všechna plavidla prohlédnout, budou letos vystavena plavidla v přehlídkové zóně vytyčené pořadatelem na plavebním kanále v době mezi 12:00 a 14:00 hodinou, tedy před vlastní soutěžní přehlídkovou plavbou. Plavidlo, které obdrží v diváckém hlasování nejvíce bodů, získá hlavní cenu diváků (viz výše). S prázdnou neodejdou ani hlasující diváci, tři vylosovaní hlasující budou odměněni hodnotnou věcnou cenou.

Takže vážení regaťáci, plavbě zdar a na Regatě 2018 „AHOJ“.

Za organizační štáb festivalu

Pavel Mrázek, šéf sekce plavidel

 

Pro letošní ročník je zakázáno použití jakýchkoliv motorových pohonů.

Program

Pátek 22.6.

 • 17:00 PERUTĚ
 • 18:30 MIRAI
 • 20:40 CHINASKI

 

Sobota 23.6.

 • 11:05 CIRCUS BROTHERS
 • 12:10 ELKO BAND
 • 13:00 STREET69
 • 13:30 LENNY
 • 14:30 přehlídka plavidel
 • 15:30 POLEMIC
 • 16:30 TOKYO
 • 17:00 BSP
 • 18:00 přejezd lávky
 • 19:00 MIG21
 • 21:00 DAVID KOLLER
 • 22:00 ohňostroj
Celý program zde