Přihlášky plavidel

Soutěž netradičních plavidel

Ahoj námořníci, plavčíci, lodníci, šífaři, voraři a všichni podobní,

Holešovská Regata 2019 klepe pomalu na dveře a my máme opět po roce tu milou povinnost vám sdělit, že jsme zahájili registraci netradičních plavidel pro 9.ročník soutěže. Soutěž proběhne opět v hlavním dnu festivalu – v sobotu 22.6.2019.

Jak se zaregistrovat?

Registraci svého plavidla můžete provést přímo zde:

FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY PLAVIDEL 

ve kterém pouze vyplníte následující položky:

 • Název plavidla

 • Počet osob na plavidle

 • Počet osob v zázemí

 • Přihlašující jednotlivec/organizace

 • Kontaktní osoba

 • Kontaktní e-mail

 • Kontaktní telefon

a odkliknete.

Protože kanál zámeckých zahrad v Holešově má omezenou propustnost, počet soutěžících plavidel je omezen na celkový počet 25 lodí. Neváhejte tedy s přihláškou do soutěže dlouho. Pokud by jste si nebyli jistí s některými údaji, nevadí, můžete je ještě v průběhu  doplnit nebo změnit.

Obratem Vám potvrdíme Vaši registraci a z kontaktního e-mailu plavidla@centrum.cz Vám průběžně budeme zasílat důležité informace k soutěži. Na tento e-mail můžete směřovat i své dotazy, je vyhrazen pouze pro soutěž plavidel.

pro stavitele plavidel:
není povolen jakýkoliv motorový pohon, lze využít pouze pohon vlastní, tedy lidskou silou – pádlováním, veslováním, šlapáním, odpichováním atd.
každé plavidlo získá alespoň symbolický finanční příspěvek na výdaje spojené s účastí v regatě (viz. níže v odstavci „Technické hodnocení plavidla“)
každá posádka má vstup na sobotní program Regaty zdarma
každé přihlášené plavidlo navíc získá 2x volnou permanentní vstupenku na oba dny festivalu 
každý člen posádky má možnost zakoupení vstupenky s 30% slevou pro doprovod (přátele, příbuzné, fanouška) 

 

Hodnocení plavidel – CENA POROTY:

Hodnocení plavidel v soutěži „o cenu poroty“ se skládá ze dvou částí.

 1. Technické hodnocení plavidla

Technická komise hodnotící plavidla je tříčlenná a je složena se zástupců pořadatele. Komise hodnotí plavidla po technické stránce, jejich provedení, náročnost, nápad…

Hodnocení je body 1-5. Bodování odborné poroty je skryté, výsledky se vyhlašují až po veřejné části soutěže.

V letošním roce bude novinkou to, že bodování technické poroty bude rozhodovat i o finančním příspěvku pro stavitele lodí. Každý bod bude ohodnocen bonusovou finanční částkou a to podle následujícího klíče. Za první bod obdrží každá loď 1000,-Kč a za každý další 500,- Kč. To znamená, že každá loď dostane po vyhodnocení soutěže částku 1000,-Kč až 3000,-Kč jako příspěvek na stavbu lodi! (Do tohoto finančního hodnocení nejsou zahrnuta plavidla, která jsou součástí Conti regaty vyhlašované partnerem soutěže – firmou Continental Barum pro základní a střední školy a školní zařízení.)

 1. Hodnocení poroty

Plavidla jsou hodnocena porotou složenou ze známých osobností, zástupců Města Holešov a zástupců partnerů festivalu. Hodnocena jsou komplexně, tzn. hodnotí se vzhled plavidla i s posádkou, kostýmy, choreografií…. Odborná porota hlasuje skrytě, každý člen poroty boduje plavidlo na stupnici 1-10.

Součástí hodnocení poroty bude mimo jiné i povinnost posádky představit své plavidlo.

Každá posádka bude mít k dispozici mikrofon, výkonnou zvukovou aparaturu… a 30 vteřin na to, aby divákům a porotě odprezentovala své plavidlo a to může udělat jakýmkoliv způsobem, komentářem, verši, zpěvem nebo třeba bojovým pokřikem.

Po započtení bodů technické komise i poroty budou vyhlášena a finančně oceněna tři nejúspěšnější plavidla soutěže, a to částkami 5.000 Kč – 3.000 Kč – 1.000 Kč.

Divácké hlasování – HLAVNÍ CENA:

Posádky plavidel můžou v průběhu celého odpoledne a podvečera, kdy probíhá hlasování, legálně „ovlivňovat“ všechny přítomné diváky k hlasování pro jejich plavidlo – například formou svezení diváků na plavidle za hlas, požádání okolo stojících diváků o zaslání hlasu… atd.

Vítězná loď diváckého hlasování obdrží finanční prémii 5.000 Kč.

Aby si diváci mohli všechna plavidla prohlédnout, bude letos novinkou vystavení plavidel v přehlídkové zóně vytyčené pořadatelem na plavebním kanále v době mezi 12:00 a 14:00 hodinou, tedy před vlastní soutěžní přehlídkovou plavbou. Plavidlo, které obdrží v diváckém hlasování nejvíce bodů, získá hlavní cenu diváků (viz. výše). S prázdnou neodejdou ani hlasující, tři vylosovaní hlasující budou odměněni hodnotnou věcnou cenou.

Nákup vstupenek s 30% slevou:

Posádky plavidel mají nárok na 2 ks. dvoudenní vstupenky na festival zdarma. Dále mají možnost pro své příbuzné, známé, fanoušky… atd. dokoupit vstupenky na festival s 30% slevou z aktuální ceny (do konce května jsou aktuální prodejní ceny: jednodenní pátek nebo sobota 450,- dospělí; 250,- děti 7-15 let * permanentka pátek + sobota 750,-dospělí; 450,- děti 7-15 let. Z těchto cen bude pro posádky odečtena 30% sleva)

!!! Objednávku všech vstupenek se slevou je nutno za posádku poslat hromadně s přesnou definicí kolik kterých vstupenek k nákupu požadujete. Platba za vstupenky je možná v hotovosti, nebo fakturou na organizaci.

Objednávku je nutno zaslat nejpozději do 31. 5. 2019 produkční Agentury Velryba Lence Velikovské, email: lenka@velryba.cz. Lenka Velikovská vám k prodeji poskytne i veškeré bližší informace a odpoví případné dotazy ohledně vstupenek na uvedeném mailu, případně na telefonu 577 218 849.

Takže milí regaťáci, plavbě zdar a na Regatě 2019 „AHOJ“.

Za organizační štáb festivalu

Pavel Mrázek, šéf sekce plavidel

 

 

Program

Pátek 21.6.

 • EVENT JAZZ TRIO
 • VAŠO PATEJDL
 • DESMOD
 • TUBLATANKA

Sobota 22.6.

 • TATA BOJS
 • WOHNOUT
 • JELEN
 • RICHARD KRAJČO a Nikos Grigoriadis
 • ONDŘEJ HAVELKA a Melody Makers
 • GENIUS LOCCI
 • LUCIE REDLOVÁ
 • UKULELE TROUBLEMAKERS
 • ATELIÉR
 • BRAJGEL
 • a další
Celý program zde