Holešovská Regata už za dva měsíce!

Zlín 16.4.2018 – Spousta kvalitní hudby, bohatý doprovodný program pro celou rodinu, soutěž v přejezdu vodní lávky, soutěžní přehlídka netradičních plavidel a mnoho dalšího. Takový bude 8. ročník největšího rodinného festivalu u nás – Holešovská Regata 2018.

Festival se uskuteční ve dnech 22. a 23. června, tradičně v kulisách zámku Holešov a jeho přilehlých zahrad. Na hlavním pódiu, přímo před zámkem, se během dvou dnů vystřídají opravdu hvězdná jména: CHINASKI, MIRAI, LENNY, DAVID KOLLER S KAPELOU, MIG 21, legendární BSP (tedy trio Baláž, Střihavka, Pavlíček), dále například POLEMIC, MILAN PEROUTKA S KAPELOU PERUTĚ a další interpreti a kapely.

Minulé tři ročníky byly dvoudenní, nejinak tomu bude také tentokrát.

„Od čtvrtého ročníku, kdy jsme náš festival poprvé rozšířili na dvoudenní, vnímáme neustále vzrůstající počet diváků, kteří přijedou do Holešova na celý víkend. Rádi kromě festivalu navštíví i památky a další turistické cíle ve městě i v okolí. Proto chceme formát dvoudenní akce zachovat i pro další ročníky,“ uvedl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Během poslechu hudby se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program. Vedle tradiční soutěže v přejezdu vodní lávky a soutěžní přehlídky netradičních plavidel připravili pořadatelé pro návštěvníky zajímavost v podobě historického vojenského ležení napoleonských vojsk. „Chceme tak hravou formou připomenout historii, která prošla i okolím Holešova,“ prozradil Michal Žáček.

Na zámeckých loukách v areálu festivalu se také budou prohánět parkouristé – kromě show výstupů profesionálů budou mít hlavně dětští diváci možnost zapojit se do krátkých workshopů, při kterých si mohou osvojit nové triky z tohoto aktuálně velmi populárního sportovního odvětví.

„A pokud letos počasí dovolí, seskočí i parašutisté, které jsme slibovali v minulém roce, ale povětrnostní podmínky na poslední chvíli seskok znemožnily,“ dodal Michal Žáček.

Hudbě bude patřit také zámecké nádvoří, kde bude druhé pódium pro menší kapely. „Holešovská Regata je o známých jménech, ale chceme dávat šanci také místním kapelám, které zpestří hudební nabídku. Letos budou na nádvoří hrát například zlínské Tokyo, holešovský Elko Band, Circus Brothers a další kapely,“ uvedl dramaturg pódia na nádvoří Jan Holcman.

Během dvoudenního festivalu se mohou návštěvníci podívat také dovnitř holešovského zámku, kde se bude konat interaktivní výstava pro rodiny s dětmi BZZUKOT. Ke zhlédnutí budou rovněž obrazy malíře Joži Úprky. Vstupné bude tak jako každý rok pro návštěvníky Regaty za poloviční cenu.

Vstupenky na Holešovskou Regatu jsou v prodeji už od prosince. V současné době se prodávají stále ještě za zvýhodněnou předprodejní cenu. Ta bude platit do konce května, poté se budou ceny vstupenek zvyšovat. Pořadatelé i letos upozorňují na omezenou kapacitu, kterou ani letos nehodlají překročit s ohledem na jedinečné prostředí zámecké zahrady, v níž se festival koná.

„Vstupné na festival samotný jsme letos byli nuceni po pěti letech mírně zvýšit. Přesněji řečeno ceny u dospělých vstupenek. Ty dětské jsme naopak zlevnili tak, aby vstupné pro celou rodinu nebylo příliš velkou finanční zátěží. Dnes je pojem „rodinný festival“ velmi módní a jsem hrdý na to, že před osmi lety jsme byli první, kteří ho začali používat. A nejen používat, ale hlavně podle toho stavět dramaturgii celého festivalu, což chceme udržet i do příštích ročníků,“ uvedl Michal Žáček.

 

no images were found

 

Program

Představujeme vám hlavní hvězdy Holešovské Regaty 2019!
Celý program zde