Aktuality

MIMOŘÁDNÉ NOČNÍ SPOJE VLAKŮ V SOBOTU 17.6.
  • 18/05/2017

V SOBOTU 17.6. PO SKONČENÍ FESTIVALU HOLEŠOVSKÁ REGATA JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI MIMOŘÁDNÉ NOČNÍ SPOJE VLAKŮ

 23:05 HOLEŠOV - Hulín - Kroměříž

23:46 HOLEŠOV - Dobrotice - Jankovice - Hlinsko p.H. - Bystřice p.H. - Loukov

 jízda těmito mimořádnými spoji je pro účastníky Holešovské Regaty ZDARMA

Časový plán hlavní pódium
  • 11/05/2017

Zveřejnili jsme časový plán hlavního pódia. Mrkněte do sekce PROGRAM.

Doprovodný program MKS Holešov 2017
  • 03/05/2017

Městské kulturní středisko Holešov zve všechny návštěvníky Holešovské Regaty 2017 na výstavy, které se konají v prostorách zámku. Neváhejte, 17. června jsou všechny vstupy s padesátiprocentní slevou! Sleva platí po předložení platného identifikačního náramku.

 
Andy Warhol I´m O.K.

9. 6. -  1. 10. 2017 – 1. patro Zámku Holešov – Velký sál

Sto velkoformátových originálů krále pop artu, grafika, malíře a filmového tvůrce Andy Warhola představí Zámek Holešov. Rozsáhlá výstava Andy Warhol I´m O.K. bude mimořádně instalována na čtyři sta metrech čtverečních Velkého sálu. Zastoupena bude například kolekce koček Cats, Mercedes Benz nebo portréty známých osobností jako Marilyn Monroe, Liza Minnelli či Dennis Hopper.

Zámecká galerie Holešov je vedle stálé pražské expozice po třech letech v Česku jedinou, která letos vystaví práci tak výrazné osobnosti světového výtvarného umění. Nabídne čtyři edice – Warholovy posmrtně vydané sítotisky ze sbírky Sunday B. Morning tištěné z autorových původních návrhů, stejnými barvami a ve srovnatelné kvalitě. Dále Warholovu edici ručně číslovaných a v tisku podepsaných granolitografií Carnegie Museum Of Art (CMOA) z roku 1986, soubor, který byl vydán na jeho podporu a za krátkou dobu se stal oblíbeným sběratelským artiklem po celém světě.

Třetí v pořadí je edice obalů gramofonových desek, kterých Andy Warhol za svůj život vytvořil téměř šedesát. Navrhoval je od roku 1948 až do své smrti.

Poslední sbírka prezentuje autorovu reklamní práci na přelomu 50. a 60. let, kdy se Warhol stal vyhledávaným tvůrcem inzerátů a reklam. Produkty do inzerátů originálně kreslil a dával jim tak nový nevšední rozměr. Tento způsob práce do té doby přitom nikdo nepoužíval. Všechny texty navíc psala jeho matka Julia, která dílo povýšila o další zajímavý rozměr. Jejich týmová práce dokázala z inzerátu vytvořit umělecké dílo. 

 
Hollar Holešov - Zámek Holešov oslaví sto let české grafiky

2. 6. - 1. 10. 2017 – první patro přední části zámecké galerie

U příležitosti stého výročí české grafiky připravila Zámecká galerie Holešov výstavu, která odprezentuje díla stovky nejvýznamnějších autorů jako byl Emil Filla, Max Švabinský, František Tichý, Kamil Lhoták, Oldřich Kulhánek a další. Výstava vznikla ve spolupráci se Sdružením českých umělců grafiků Hollar a řadí se k expozicím, které si během roku toto významné výročí připomenou na několika místech v Česku. Vedle pražského Obecního domu je však Holešov jediný, který českou grafiku představí v takovém rozsahu.

 
Živá exotická zvířata

18. 5. - 1. 10. 2017 – 1. patro Zámku Holešov – Zámecká galerie

Jedny z nejzajímavějších živočišných druhů na planetě včetně nejmenších opiček světa, ještěrů, plazů, pavouků, želv a malého mořského světa představí výstava, které se po dvou letech vrací do Zámecké galerie v Holešově. Láká především na možnost dostat se do bezprostřední blízkosti zvířat, vyfotografovat se s nimi a pomazlit

 

 

 

HOLEŠOVSKÁ REGATA 2017 UŽ BRZY! – tisková zpráva
  • 27/04/2017

Už za necelé dva měsíce se v zahradách Zámku Holešov rozezní hudba a přítomní diváci si budou moci užít nejen ji, ale také jedinečné prostředí zámecké zahrady, nebo bohatý doprovodný program festivalu, tradičně připravený bezplatně pro malé i velké návštěvníky. Uskuteční se již 7. ročník největšího rodinného festivalu u nás Holešovská Regata, a to ve dnech 16. a 17. června 2017.

Holešovská Regata bude stejně jako v předchozích třech letech opět dvoudenní. Páteční večer tentokrát ponese podtitul „Pocta legendám“. Dvouhodinovým koncertem v Holešově oslaví své 55. narozeniny skupina OLYMPIC. Před koncertem této populární kapely zahraje KATAPULT s Oldou Říhou.

V průběhu soboty, tedy hlavního festivalového dne, se na pódiích vystřídají například kapely MANDRAGE, MONKEY BUSINESS, HODINY či zpěvák JANEK LEDECKÝ.  Jako speciální host festivalu letos vystoupí známý THE TAP TAP ORCHESTRA. Sobotní večer bude patřit VOJTOVI DYKOVI A B-SIDE BANDU, tečku sobotního večera obstará tradiční ohňostroj.

Ani letos nemůže chybět mistrovství v přejezdu vodní lávky a velmi oblíbená soutěž originálních plavidel.  Pořadatelé v tuto chvíli evidují už dvacet přihlášených posádek, zbývá tedy posledních pět míst.

„Zájem stavitelů plavidel nás velmi těší. Výtvory, které poslední roky na vodní hladinu Regaty vyplouvají, jsou skvostná řemeslná díla, není to jen pár prkýnek stlučených k sobě, ale dokonalé a originální lodě. Stalo se už tradicí, že se přihlašují i řemeslné střední a základní školy, jejichž žáci plavidla vyrábějí v rámci vyučování – a to považujeme za ideální naplnění Komenského hesla „škola hrou“. Školáky to baví, zároveň se něco naučí, a návštěvníci festivalu mají zase postaráno o netradiční zážitek,“ uvedl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Organizátoři již tradičně připravují také bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky s jediným kritériem: všechny doprovodné atrakce jsou pro návštěvníky Holešovské Regaty bezplatné. Nebude chybět svezení na dračích lodích ani oblíbení poníci pro děti a zábavné nafukovací atrakce.

Na nádvoří holešovského zámku si budou moci diváci ve volných chvílích zatancovat. Celé sobotní odpoledne bude věnováno tanečním exhibicím různých tanečních stylů – od latinskoamerických tanců až po break dance. Kromě vystoupení budou taneční profesionálové organizovat pro diváky taneční workshopy, kde si daný styl budou mít možnost vyzkoušet a naučit se základní taneční figury či kroky.

„Na louce v zámeckém parku připravujeme naopak program adrenalinový. Nebude chybět populární free jump do obří nafukovací podušky, bude zde postavena rampa, na které budou předvádět své umění nejlepší jezdci na trikových kolech, a toto všechno vyšperkuje exhibiční seskok parašutistů přímo do areálu festivalu. Věřím, že se diváci opět mají na co těšit,“ upřesnil Michal Žáček.

Ve spolupráci s MKS Holešov jsou připraveny i atraktivní výstavy v budově zámku, na něž platí pro návštěvníky Regaty zvýhodněné vstupné. Největším lákadlem bude určitě výstava živých exotických zvířat, nebo výstava věnovaná ikoně pop artu a slovenskému rodákovi Andymu Warholovi.

Zásadní změny letos zaznamená festivalový areál – všechny směřují ke zvýšení komfortu a bezpečnosti diváků. Hlavní pódium bude rozšířeno o dvě obří projekční plochy, zároveň bude celé posunuto blíž k budově zámku. „Tím docílíme toho, že diváci přímo před pódiem nebudou sevření z boku živými ploty a zepředu bariérami, ale budou moci odcházet volně do bočních prostor vedle pódia. Zlepší se tím průchodnost celého areálu, nemluvě o bezpečnostním hledisku, které nás právě k tomuto rozhodnutí vedlo,“ uvedl Žáček.

Dalším opatřením je žádost určená všem divákům, aby dodržovali dohodu o nekouření v areálu festivalu, s výjimkou vyhrazených kuřáckých zón.

„Schválně uvádíme slova „žádost“ a „dohoda“, protože trapné vládní příkazy a direktivní nařízení se příčí i nám. Na druhou stranu bychom rádi, aby se minimalizovaly případy, kdy si náruživý kuřák zapálí přímo mezi davy rodičů s dětmi, nemluvě o tom, že i mezi kuřáky je mnoho bezohledných, kteří dokouřenou cigaretu odhodí na zem, a tím ji považují za uklizenou. Velmi si vážíme důvěry města Holešova, se kterou nám unikátní prostory zámecké zahrady již sedm let pronajímají,  a také toto opatření směřuje k tomu, abychom zahradu vždy opouštěli bez újmy. Pro kuřáky jsme nachystali několik komfortních míst s posezením, kde si mohou cigaretu vychutnat,“ vysvětlil záměr pořadatelů Žáček.

Připravují se i nové a komfortnější zóny se sociálním zázemím pro diváky, tradičně nebude chybět pitná voda dotažená mobilním vodovodem do centra areálu zahrady nebo bezplatná stanová louka. Pořadatelé řeší i systém doporučených parkovišť pro diváky. Novinkou budou speciální noční vlakové spoje, které po skončení sobotního programu pojedou jak směrem do Hulína, tak i opačně do Bystřice p. Hostýnem. Podrobnosti k dopravě a parkovištím se zájemci dozvědí v týdnech před festivalem na webové i facebookové stránce Holešovské Regaty.

V posledních letech se festival Holešovská Regata zařadil mezi největší akce svého druhu v celé České republice. Minulý ročník navštívilo více než 21 tisíc diváků.

Generálním partnerem Holešovské Regaty je již pátým rokem společnost ENAPO.

Vstupenky na festival jsou v těchto dnech k dostání v předprodejích za zvýhodněné ceny, které platí pro všechny zájemce jen do konce května. Po tomto datu se cena vstupenek bude zvyšovat. V prodeji jsou vstupenky na jednotlivé dny i zvýhodněné dvoudenní permanentky, v cenových kategoriích pro dospělé diváky a děti od 4 do 15 let. Mladší děti v doprovodu rodičů mají na festival vstup zdarma.

Přihlášky plavidel
  • 09/01/2017

Ahoj plavčíci, lodníci, šífaři, voraři a všichni podobní,

Holešovská regata 2017 klepe pomalu na dveře a my máme opět po roce tu milou povinnost vám sdělit, že dnešním dnem 9. 1. 2017 je zahájena registrace netradičních plavidel pro 7.ročník soutěže. Soutěž proběhne v hlavním dnu festivalu, v sobotu 17. 6. 2017.

Jak se registrovat a další informace naleznete v sekci INFORMACE/PŘIHLÁŠKY PLAVIDEL

Vstupenky

Vstupenky přes GoOut.cz

Koupit zde
Vstupenky v síti TICKETPRO

Koupit zde