Aktuality

HOLEŠOVSKÁ REGATA 2017 – AFTER MOVIE!
  • 26/06/2017

Zavzpomínejte na Holešovskou Regatu 2017

Fotogalerie Regata 2017 – fotograf Jan Salač
  • 21/06/2017

Fotogalerie z pátku i soboty od fotografa Jana Salače

I PŘES DEŠTIVÉ POČASÍ NAVŠTÍVILY HOLEŠOVSKOU REGATU TISÍCE LIDÍ

Více než 15 tisíc lidí navštívilo v zahradách zámku Holešov na Kroměřížsku už sedmý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata.

„Věříme, že si návštěvníci festival užili. Přesto, že počasí nebylo úplně ideální, lidé se bavili a užívali si jak hudby, tak také bohatého doprovodného programu,“ řekl ředitel festivalu Michal Žáček. 

Do populární soutěže netradičních plavidel se letos přihlásilo 15 posádek. Desetičlenná porota nakonec jako vítěze vybrala plavidlo s názvem SOUSEDÍKŮV KOUZELNĚ EKONOMICKÝ KOMBAJN, se kterým přijeli studenti Střední odborné školy Josefa Sousedíka ze Vsetína. V diváckém hlasování pak zvítězila VESMÍRNÁ LOĎ MILLENIUM FALCON SPŠ strojnické Vsetín. Obě posádky získaly hlavní cenu ve výši 5.000 korun.

Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky na kole obhájil loňské vítězství Pavel Polách ze Zlína. 24 metrů dlouhou a 25 centimetrů širokou lávku přejel v prvním kole jako jediný. Získal pohár a 1.500,- korun. Do této soutěže se letos přihlásilo 17 soutěžících, z nichž nejvzdálenější byl až z Mostu.

V průběhu obou dnů na pódiu vystoupila celá řada známých zpěváků a kapel. V pátek, který pořadatelé pojali jako poctu legendám, to byli KATAPULT a OLYMPIC. V sobotu se pak vystřídaly skupiny HODINY, MANDRAGE, JANEK LEDECKÝ, THE TAP TAP ORCHESTRA a další. Večer pak patřil MONKEY BUSINESS ve vskutku originálním kostýmovém pojetí a skvělé show VOJTY DYKA A B-SIDE BANDU.

Večer již tradičně zakončil ohňostroj nad areálem zahrad a zámku.

HOLEŠOVSKÁ REGATA PŘIPLUJE UŽ TENTO VÍKEND

Jen pár dní zbývá do začátku rodinného festivalu Holešovská Regata 2017. Její sedmý ročník se uskuteční tento pátek a sobotu 16. - 17. června v zahradách Zámku Holešov na Kroměřížsku.

V posledních letech se toto místo stalo oblíbeným cílem nejen hudebních fanoušků, ale také rodin s dětmi. Jen během loňského ročníku festival navštívilo téměř 20 tisíc lidí.

Brány areálu se otevřou v pátek v 17.00 hodin. Páteční večer ponese podtitul „Pocta legendám“. Hlavním koncertem v Holešově oslaví své 55. narozeniny skupina OLYMPIC. Před koncertem této populární kapely zahraje KATAPULT s Oldou Říhou a kapela Jazzbook.

V průběhu soboty, tedy hlavního festivalového dne, se na pódiích vystřídají například kapely MANDRAGE, MONKEY BUSINESS, HODINY či zpěvák JANEK LEDECKÝ.  Jako speciální host festivalu letos vystoupí známý THE TAP TAP ORCHESTRA. Sobotní večer vyvrcholí koncertem VOJTĚCHA DYKA s B-SIDE BANDEM a následně tradičním ohňostrojem ve 22 hodin.

Chybět nebude mistrovství v přejezdu vodní lávky a velmi oblíbená soutěž originálních plavidel.  Malí návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Pořadatelé připravují pro návštěvníky také několik novinek – například exhibiční seskok parašutistů, taneční lekce pro diváky na nádvoří zámku a mnoho dalších „vychytávek“.

Po skončení sobotního programu zajistili pořadatelé pro návštěvníky další novinku -  speciální noční vlakové spoje z nádraží Holešov, které odjíždějí ve 23:05 ve směru na Kroměříž a ve 23:46 ve směru Bystřice pod Hostýnem a Osíčko. Pro návštěvníky festivalu jsou tyto noční vlakové spoje zdarma.

Vstupenky budou během obou festivalových dnů v prodeji také na místě na pokladnách u hlavního vstupu do areálu z ulice Zámecká.

Vstupenky

Prodej vstupenek bude zahájen 1.12.2017