10-letá Holešovská Regata oslaví narozeniny společně se 700-letým Holešovem!

Po dvouleté přestávce se do holešovských zámeckých zahrad vrátí oblíbený hudební festival Holešovská Regata, který bude letos v červnu slavit se svými fanoušky desáté narozeniny. Výročí oslavovaných na letošní Regatě ale bude více, protože město Holešov, které je od začátku místem konání festivalu a letos i spolupořadatelem, zároveň slaví 700 let od doby, kdy se stalo městem. 

„Bez Holešova a jedinečného areálu zahrad by Holešovská Regata nebyla tím, čím je, a to nemyslím pouze název! Od prvního ročníku, který se konal v roce 2011, máme s městem skvělé vztahy. A to nejen s jeho obyvateli, kteří tvoří velkou část každoročního publika, ale i s vedením města. Pánové starostové Janalík, Svoboda a v současné době pan Rudolf Seifert se svými kolegy festival vždy podporovali jako vítanou akci pro místní občany, ale i jako formu propagace Holešova a jeho atraktivity pro cestovní ruch, protože se sem sjíždějí lidé z celého Česka, mnohdy i ze zahraničí. My se to Holešovu snažíme vracet odpovědností a poctivou pořadatelskou prací s péčí o pronajaté prostory zámeckého parku. Hrdě můžu prohlásit, že za dobu konání festivalu jsme nezpůsobili zahradám žádnou fatální škodu a areál předáváme zpět vždy v perfektním stavu,“ uvedl ředitel festivalu Michal Žáček.

Že to bude ročník výjimečný, napovídá i nový grafický styl, který pořadatelé představili svým fanouškům právě v těchto dnech. Autorem nového vizuálu je plzeňský výtvarník, ilustrátor a grafický designér Pavel Botka. Práci tohoto nadaného a velmi plodného grafika bude možno blíže poznat na výstavě jeho plakátů, která v Holešově proběhne od 1. června v prostorách zámeckých sálů.

 „Výstava plakátů Pavla Botky bude zdarma přístupná i návštěvníkům Holešovské Regaty ve dnech jejího konání, tedy v pátek 17. a v sobotu 18. června 2022. Kromě skvělých kapel, jako jsou No Name, Mirai, Queenie, Čechomor a další hvězdy tak divákům tradičně nabídneme i doprovodný program spojený s prohlídkami zámku a aktuálních výstav. Chybět nebude ani tradiční přehlídka netradičních plavidel, přejezd lávky a další atrakce pro malé i velké diváky. Už se na všechny fanoušky po dvouleté vynucené pauze moc těšíme!“ dodal Žáček.

Program

Pátek 17. 6. 2022

ČECHOMOR
SUPPORT LESBIENS
QUEENIE

Sobota 18. 6. 2022

MIRAI
VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND
NO NAME
MŇÁGA A ŽĎORP
VESNA
KATEŘINA MARIE TICHÁ A BANDJEEZ
a další

Celý program zde